aktuality

Občianske združenie Solas ďakuje čitateľom, sympatizantom

a podporovateľom za priazeň

a podporu tejto služby poukázaním 2% zo svojich daní za zdaňovacie obdobie 2018.

Do ďalších dní Vám prajeme veľa Božieho požehnania,

Jeho milosti a pokoja.

S vďakou,

v úcte a láske Kristovej

Vedenie združenia


Zdieľať na internete

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


crimag07l.jpg
knižnica
Život uprostred skúšok PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Prevzaté z internetu   


Považujte to za každú radosť, moji bratia, keď na okolo upádate do rôznych pokušení [1]

Jakub 1:2


Častá otázka v osobnom živote veriaceho, ale aj v živote kresťanského spoločenstva je: Ako stáť uprostred skúšok, ktoré do nášho života prichádzajú? Lebo nie je to tak, že veriaci, kresťania, sú vyňatí spod skúšok, ale práve naopak, často sú skúšaní omnoho viac ako neveriaci. Častokrát si ich diabol vyžiada, aby boli preosiati (Lukáš 22:31). V tomto článku uvažujeme nad otázkou „Ako žiť uprostred skúšok?“ podľa prvej kapitoly listu Jakuba. Pozrieme sa na rady, ako sa ku skúškam postaviť, ktoré dáva skúsený starší - pilier Jeruzalemského zboru.
Zdieľať |
Čítajte viac...
 
Viera nad zlato (Dávna história viery) PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Ján Šichula   
...aby dokázanie sa vašej viery, o mnoho cennejšie nad zlato, ktoré hynie, ale sa ohňom skúša, bolo vám nájdené na chválu, na česť a na slávu pri zjavení Ježiša Krista
1. Petrov 1:7


Už sme písali, že v jednej slovenskej rozprávke je soľ považovaná za cennejšiu nad zlato. V Biblii však cennejšia nad zlato je viera (Solas číslo 3, leto 2009, strana 13 – 17). V nej je viera cenná a vzácna nad všetky zemské poklady či majetky. Je tak cenná a tak vzácna, že človek bez nej je v Biblii opísaný ako chudobný a nič nemajúci, zúfalo stratený a nachádzajúci sa pod Božím hnevom: „ ... kto nie je vo viere poslušný Synovi, neuzrie života, ale hnev Boží zostáva na ňom“ (Ján 3:36 ). Zomrieť bez viery je tá najhoršia vec, aká sa človeku môže stať. Odísť do večnosti bez viery, je tá najväčšia tragédia, aká vo vesmíre existuje.
Zdieľať |
Čítajte viac...
 
Litera zabíja – Duch oživuje PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Peter Vajda   

Z Božieho slova sa dozvedáme jeden kľúčový, ba dokonca životne dôležitý fakt (2. Korintským 3:6):


„… lebo litera zabíja, ale Duch oživuje.“


Obsah tohto biblického výroku je skutočne otázkou života a smrti a pre kresťana, ktorý prijal dar večného života, je to otázka žitia nového života po tom, ako sa stal novým stvorením. Počas rokov po mojom obrátení som sa pomerne často stretal s tým, že tento text zostal nepochopený a bol zle vykladaný, dokonca aj zneužívaný.
Zdieľať |
Čítajte viac...
 
Chráňte sa pred filozofiou! PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Drahoslav Vajda   

Filozofia - a čo s ňou?

Filozofie v dobe ranej cirkvi (1. časť)

„Hľaďte, aby vás niekto nezajal v lúpež filozofiou (svetskou múdrosťou) a prázdnym zvodom učiac podľa podania ľudí, podľa živlov sveta a nie podľa Krista“, Kolosenským 2:8

Témy:


Zdieľať |
Čítajte viac...
 
Je Jakub v rozpore s Pavlom? PDF Vytlačiť E-mail
Autor: John Piper   

Všimnime si pozorne a porovnajme texty Písma v liste Jakuba 2:14–26 a Rímskym 3:27 – 4:5:

Čo to prospeje, moji bratia, keď niekto hovorí, že má vieru, a nemá skutkov? Či ho azda tá viera môže spasiť? A keby brat alebo sestra boli nahí a nemali by denného pokrmu, A keby im niekto z vás povedal: Iďte v pokoji, zohrejte sa a najedzte sa, a keby ste im nedali toho, čo je potrebné telu, čo to osoží? Tak aj viera, keď nemá skutkov, je mŕtva sama v sebe.

Čítajte viac...
 
Už: Slobodní ...Ešte nie: Slobodní... PDF Vytlačiť E-mail
Autor: John Piper   

Už: Slobodní rozhodujúcim spôsobom, neodvolateľne a nezrušiteľne

Ešte nie: Slobodní dokonale a dokončene

To, čo sme sa naučili z listu Rímskym, kapitoly 6 a 7, je, že keď sme uverili v Krista ako nášho Spasiteľa a Pána (ako náš Poklad!), boli sme s Kristom zjednotení (Rímskym 6:5, 7:4). V tomto spojení s Kristom sme umreli (Rímskym 6:8, Kolosenským 2:20, 3:3) a znovu vstali [vstali z mŕtvych] (Rímskym 6:4, Kolosenským 2:12, Efezským 2:6). Takto vzniklo nové stvorenie rozhodujúcim a nezrušiteľným spôsobom (2 Korintským 5:17) a nastalo rozhodné a nezrušiteľné oslobodenie (Rímskym 6:14, 18). Prešli sme zo smrti do (večného!) života. Súd, ktorý je pre nás rozhodujúci, už máme za sebou – stal sa na Golgote (Ján 5:24). Sme premiestnení z moci temnosti do kráľovstva Božieho Syna (Kolosenským 1:13).


Témy:


Zdieľať |
Čítajte viac...
 
<< Začiatok < Predošlý 81 82 83 84 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 84 z 84