aktuality

Sme zariadení na príjem podielu z dane

za rok 2017. Viac na Príjem z podielu…

Zdieľať na internete

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk


crimag16z.jpg
Modli sa za mňa a budem ti požehnaním PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Drahoslav Vajda   


Modlitby menia situáciu, modlitby menia vzťahy k lepšiemu. Knieža tohto sveta robí všetko pre to, aby zmaril Boží spasiteľský plán v národoch sveta, ale aj v mojom a tvojom živote. Mne nastavil pascu vo forme evolučnej teórie. Hoci vychovávaný vo veriacej rodine, predsa som padol do tejto nástrahy a uviazol som v nej na dlhé roky života. Boh však bol ku mne milostivý. Prišiel deň, keď mi otvoril oči a dal mi porozumieť, že "evolučná teória" je kolosálny omyl a že "to" nefunguje. A ja som uveril, že Boh je.


Vnímal som však, že som od neho ďaleko. Asi tak, ako mínus nekonečno od plus nekonečna. Chcel som však byť pri ňom a s ním! Aj v tomto bol Boh ku mne milostivý. Keď som po pokání na neho zavolal: "Odpusť mi a zachráň ma", tak táto odlúčenosť sa stratila. Prežil som, že moje hriechy sú odpustené, ja som pri ňom a prežívam jeho milosť, lásku, radosť.


Túžil som, myslím si ako každé Božie dieťa túži, ísť a svedčiť ľuďom o svojom spasení. Predstavoval som si to tak, že ma Boh pošle niekde do Indočíny alebo do Austrálie (bolo by to zaujímavé, lebo tam som ešte nebol a naviac je to pekne ďaleko), ale Boh mal pre mňa iný plán. A tak raz, keď som sa vracal z prednášky do svojej pracovne cez univerzitný areál a rozmýšľal som o tom, kedy asi ma už Boh na tú misiu pošle, zastavil ma, ukázal mi na areál univerzity, na budovy a prehovoril ku mne: Tu budeš prednášať. Porozumel som, že to je moja "misia". Pôsobiť tam, kde pracujem. Pôsobiť medzi tými, ktorých učím, pôsobiť v povolaní, v ktorom som bol povolaný. Slúžiť evanjeliom tým, ktorých vyučujem, ktorým prednášam, skrátka pre študentskú obec univerzity.


Po pomerne krátkej dobe som si uvedomil, že sa niečo zmenilo. Zdalo sa mi, že sa zmenili študenti, že sú nejakí milší, kamarátskejší od vtedy, ako som sa navrátil k Bohu a že ja ich mám rád a milujem ich. Čoskoro som však porozumel, že to čo sa tu zmenilo som bol ja. Študenti asi boli takí istí v letnom semestri, ako boli aj v zimnom semestri, ale ja som v letnom už bol iný ako zimnom a preto ten iný, lepší vzájomný vzťah. Lepšie sme si rozumeli nielen vo všeobecných otázkach, ale aj čo sa týkalo priamo samotného predmetu výučby. Tá zmena, ktorá nastalo vo mne po tom, ako som sa vrátil k Bohu, sa veľmi priaznivo odrazila nielen vo vzájomných vzťahoch, ale aj na študijných výsledkoch.


Svedčil som o tom v zbore a bratia a sestry sa začali za mňa a za študentov modliť. Rovnako aj bratia a sestry študenti sa za mňa modlili, ale nielen za mňa, ale aj za ostatných svojich učiteľov. A výsledok sa dostavil. V tých študijných skupinách, v ktorých sa kresťania za svojich učiteľov modlili, očividne nastalo zlepšenie vzťahov, zlepšenie prístupu učiteľov k študentom a to ku všetkým, ku veriacim aj neveriacim. Boh je dobrý. Počúva prosby a volanie svojich detí.


A tak milý brat, sestra v Kristu, skús to. Modli sa za svojho učiteľa, za učiteľov. Pros, volaj k Bohu. A čím viac máš z nich "trápenie a ťažkú hlavu", tým úpornejšie sa modli a uvidíš slávu Božiu.


Modli sa za mňa, svojho učiteľa a budem ti požehnaním.Zdieľať |
 

Ďalšie články od tohto autora