aktuality

Občianskeho združenie Solas ďakuje čitateľom, sympatizantom a podporovateľom za priazeň a podporu tejto služby poukázaním 2% zo svojich daní za zdaňovacie obdobie 2016. Do ďalších dní Vám prajeme veľa Božieho požehnania, Jeho milosti a pokoja.

S vďakou, v úcte a láske Kristovej

Vedenie združenia


crimag18z.jpg
evanjelizačné
Obsah kategórie "evanjelizačné" PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Administrator   

A oznamujem vám, bratia, evanjelium, ktoré som vám zvestoval, ktoré ste aj prijali, v ktorom aj stojíte,
skrze ktoré i spasení bývate, ak držíte v pamäti, jakým slovom a v akom smysle som vám ho zvestoval,

iba ak by ste boli nadarmo uverili.

Čítajte viac...
 
Ježiš, pravý Mesiáš PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Michael Steedman   

Keď Ježiš Kristus žil na tejto zemi, jedna z otázok, ktorú sa ľudia pýtali, bola: Je tento človek menom Ježiš Mesiáš alebo nie? Je vôbec možné, aby tento pokorný tesár z Nazaretu bol tým veľkým Osloboditeľom, ktorého príchod bol zasľúbený pred niekoľkými storočiami? Rovnaké otázky si kladú ľudia aj v dnešnej dobe. Môžeme dôverovať tvrdeniam, ktoré ohľadom toho nájdeme v Novom zákone, alebo je všetko, čo bolo napísané o Ježišovej osobe, výmysel či minimálne prekrútenie faktov? To je to, na čo sa pozrieme v tomto zamyslení.

Čítajte viac...
 
Stavba na pevných základoch PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Michael Steedman   

Zaujímalo by ma, koľko mojich čitateľov už má skúsenosť so stavbou domu od základov. Jedným z odborníkov, ktorému potrebujete zavolať pred začatím stavby, je zememerač, ktorý dokáže zistiť, či je terén dostatočne pevný a stabilný. V podobenstve, na ktoré sa dnes pozrieme, Ježiš opisuje dôsledky pre všetkých, ktorí nevezmú jeho slová do úvahy, a následne použije prirovnanie na každého z nás.

Čítajte viac...
 
Falošní proroci PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Michael Steedman   

Ako je možné spoznať rozdiel medzi pravdou a klamstvom, keď ide o náboženstvo? Takmer všetky kulty a náboženstvá sa môžu javiť ako správne, keď ich doktríny vyučuje niekto so silným charakterom resp. s charizmou, niekto, kto sa vyjadruje atraktívnym a presvedčivým spôsobom. V tejto súvislosti budeme dnes premýšľať o tom, čo povedal Ježiš ohľadom falošných prorokov.

Čítajte viac...
 
Ako sa správať k ostatným PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Michael Steedman   

Jednou z kritík, ktorá je najčastejšie namierená na štáty a ich vlády, je skutočnosť, že používajú dvojaký meter. Takáto kritika je často oprávnená. Ale nie je tiež pravda, že takéto správanie je veľmi bežné aj u jednotlivca? V skutočnosti, nie je to tak, že sme všetci v tomto smere rozporuplní? Naša téma je: „Ako sa správať k ostatným.“

Čítajte viac...
 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 4 5 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 1 z 5