aktuality

Audio záznamy z prednášok konferencií Stvorenie a súčasná veda Žilina (2009, 2010, 2012), sa nachádzajú na adrese Konferencie.

crimag02l.jpg
evanjelizačné
Obsah kategórie "evanjelizačné" PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Administrator   

A oznamujem vám, bratia, evanjelium, ktoré som vám zvestoval, ktoré ste aj prijali, v ktorom aj stojíte,
skrze ktoré i spasení bývate, ak držíte v pamäti, jakým slovom a v akom smysle som vám ho zvestoval,

iba ak by ste boli nadarmo uverili.

Čítajte viac...
 
Podstata silnej viery PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Michael Steedman   

Názory ľudí na Pána Ježiša sú veľmi odlišné. Sú takí, ktorí ho pokladajú za dosť vzdialenú postavu, akosi nepodstatnú pre dnešnú dobu.

Čítajte viac...
 
Božia spravodlivosť PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Michael Steedman   

Keby som vám povedal: „Nemôžete vstúpiť do Božieho kráľovstva bez... “ vyzývajúc vás, aby ste dopísali chýbajúce slovo, bol by som zvedavý, ktoré by ste si vybrali. Dúfam, že aspoň niektorí z vás by dopísali slovo „viera“. No je tu ešte jedno rovnako dôležité slovo a to je „pokánie“. Do Božieho kráľovstva nemôžete vstúpiť bez pokánia. V tomto zamyslení Vám chcem vysvetliť, čo pokánie je a prečo je také dôležité.

Čítajte viac...
 
Ježiš, pravý Mesiáš PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Michael Steedman   

Keď Ježiš Kristus žil na tejto zemi, jedna z otázok, ktorú sa ľudia pýtali, bola: Je tento človek menom Ježiš Mesiáš alebo nie? Je vôbec možné, aby tento pokorný tesár z Nazaretu bol tým veľkým Osloboditeľom, ktorého príchod bol zasľúbený pred niekoľkými storočiami? Rovnaké otázky si kladú ľudia aj v dnešnej dobe. Môžeme dôverovať tvrdeniam, ktoré ohľadom toho nájdeme v Novom zákone, alebo je všetko, čo bolo napísané o Ježišovej osobe, výmysel či minimálne prekrútenie faktov? To je to, na čo sa pozrieme v tomto zamyslení.

Čítajte viac...
 
Stavba na pevných základoch PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Michael Steedman   

Zaujímalo by ma, koľko mojich čitateľov už má skúsenosť so stavbou domu od základov. Jedným z odborníkov, ktorému potrebujete zavolať pred začatím stavby, je zememerač, ktorý dokáže zistiť, či je terén dostatočne pevný a stabilný. V podobenstve, na ktoré sa dnes pozrieme, Ježiš opisuje dôsledky pre všetkých, ktorí nevezmú jeho slová do úvahy, a následne použije prirovnanie na každého z nás.

Čítajte viac...
 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 3 4 5 6 7 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 1 z 7