aktuality

Audio záznamy z prednášok konferencií Stvorenie a súčasná veda Žilina (2009, 2010, 2012), sa nachádzajú na adrese Konferencie.

cr_PA110278_u34n.jpg
B.Sc. Philip Bell PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Peter Vajda   

Rozšírený profil


Philip Bell je výkonný riaditeľ  inštitútu CMI (Creation Ministries International) pre Veľkú Britániu a Európu (od 2007). Od roku 2001 pracuje v službe o stvorení.


Philip študoval biológiu a geológiu na univerzite vo Wales (University of Wales, Swansea) a v roku 1989 získal titul bakalár (BSc) s vyznamenaním v zoológii. Následne pracoval 9 rokov vo výskume, venoval sa testovaniu chemosenzitivity v klinickom výskume rakoviny, v tejto oblasti publikoval 8 vedeckých článkov a prednášal na vedeckých konferenciách. Bol aj aktívnym členom postgraduálnej školy medicíny (Postgraduate School of Medicine) na univerzite v Bath (Bath University) v Anglicku. Na Exeter University získal postgraduálnym štúdium pedagogickú kvalifikáciu (PGCE), a učil na strednej škole 11 až 18 ročných študentov. Philip je ženatý a má 5 detí. (Údaje sa vzťahujú k augustu 2012.)


Philip uveril v Pána Ježiša Krista ešte ako dieťa a vyrástol v kresťanskej rodine, kde sa prijímali pravdy Písma od prvého verša. Neskôr, ako násťročný (tinedžer) však vo svojej viere robil kompromisy kvôli sekulárnemu pohľadu v otázke pôvodu.


Počas štúdia na vysokej škole odmietol evolúciu a dlhé veky miliónov rokov ako z biblických tak aj z vedeckých dôvodov. Bibliu dnes prijíma ako neomylné Božie slovo, ktoré je pravdivé aj v historických a vedeckých otázkach, a ktorému môžeme plne dôverovať.


Jeho osobná web stránka je na adrese Philip Bell