aktuality

Koronavírus - zamyslenie. Čo sa to vlastne deje a prečo? Čo bude ďalej a čo máme čakať? Je táto situácia s koronavírusom už spustením posledných vecí? Lekcia o trpezlivosti a o poslušnosti. Božia vôľa a Božie srdce. Čomu žijeme?          Celý článok 


crimag02l.jpg
Ako sa zachovať? PDF Vytlačiť E-mail
Autor: Vydavateľstvo MSEJK   

„Dnes preberieme teóriu evolúcie“, oznámila študentom učiteľka biológie. „Mnohí učenci sú presvedčení o jej oprávnenosti, a ja sa s nimi stotožňujem“, dodala a veľavravne sa pritom pozrela na Daniela. Daniel hneď zareagoval: „Podľa Biblie však človeka stvoril Boh“.

           „Mladý muž“, odvetila učiteľka, „my čerpáme informácie z vedeckej literatúry, a nie z knihy mýtov a rozprávok. Bibliu nemožno brať vážne“.

            Daniel doma porozprával, čo bolo v škole. „Čo mám robiť?“ spýtal sa. „Ja neverím evolučnej teórii. Učiteľka mi však nedá dobrú známku, ak nebudem odpovedať podľa jej predstáv“.

            „To nebude taký problém“, povedal otec. „Keď budeš odpovedať, hovor to, čo chce počuť pani učiteľka, ale potom dodaj, že tomu neveríš a vysvetli prečo. Stoj pevne za svojim presvedčením, ale buď k učiteľke úctivý a nehádaj sa s ňou. Budeme sa modliť, aby si bol dobrým študentom a súčasne Božím svedkom.“

            Študenti písali záverečnú písomku na tému evolúcia. Daniel napísal všetko, čo bolo treba. Nakoniec napísal, že všetky tieto tvrdenia sú nesprávne. V krátkosti ešte vysvetlil, prečo verí, že svet stvoril Boh.

            Na veľké prekvapenie dostal z písomky jednotku. Keď mu ju učiteľka podávala, povedala: „Si dobrý študent, Daniel. Nebudem ťa presviedčať, aby si prestal veriť Biblii.“


Čo si o tom myslíš ty?

           Máš dosť odvahy obhajovať svoju vieru v škole a na verejnosti? Možno ťa nebudú brať vážne a možno sa ti budú smiať. Ty však musíš pevne stáť za svojim presvedčením. Len tak  budeš duchovne rásť a Pán Boh ťa požehná. Ak chceš byť dobrým Božím svedkom, musíš Mu nielen dôverovať, ale musíš lepšie a viac   študovať. Určite to nebude jednoduché, ale stojí to za to.


Zapamätaj si z 1. Petrovho listu 3:15 „ale posväcujte Pána Boha vo svojich srdciach a buďte vždycky hotoví zodpovedať sa každému, kto žiada od vás počet o nádeji, ktorá je vo vás, s krotkou tichosťou a bázňou“.


               Výňatok z knihy „Kľúče III“, str. 48 - 49, vydavateľstvo MSEJK, Bratislava 1999. http://www.msejk.sk 

Publikované s láskavým súhlasom vydavateľa.


Témy:


Zdieľať |